Posted By unikart Posted On

Spódnica do kozaków. Jak stylizować, aby wyglądać dobrze?

Co prawda zimą najwygodniej i najcieplej w spodniach, ale na ulicach zrobiłoby się niezwykle nudo, gdyby zabrakło na nich zmysłowych spódniczek. Spódnica i kozaki to pod wieloma względami połączenie idealne, dlatego warto przyjrzeć się dokładnie, na jakich zasadach komponujemy stylizacje z spódnicą i kozakami. Tych kilku zdecydowanie warto przestrzegać!

Najprostsze i najbardziej eleganckie

Najbardziej klasyczne kozaki to te, które sięgają do kolana. Co prawda w ostatnim czasie rządzą przede wszystkim te znacznie dłuższe, ale kozaki z cholewkami do kolan są tak ponadczasowe, że powinny zagościć w każdej szafie. Są one także idealnym dodatkiem do eleganckiej stylizacji, w tym przede wszystkim klasycznej spódnicy ołówkowej. Jeśli więc przed nami ważne spotkanie lub po prostu charakter naszej pracy wymaga od nas formalnego outfitu, to właśnie spódnica ołówkowa oraz czarne, skórzane kozaki na słupku będą idealnym rozwiązaniem. Do takiego zestawu bez obaw można założyć żakiet czy marynarkę oraz białą koszulę. Warto jednak zwrócić uwagę na szerokość cholewki – nie powinny ona opinać nogi – luźniejsza cholewka wysmukli nogi i sprawi, że będą wydawać się szczuplejsze.

Spódnice mini w stylizacjach casualowych

W przeciwieństwie do grzecznych, formalnych stylizacji, w tych casualowych możemy pozwolić sobie na znacznie więcej i przede wszystkim poeksperymentować z długością kozaków oraz spódnic. Do tego celu świetnie nadaje się spódniczka mini, która będzie idealnym wyborem na wiele mniej formalnych okazji. W przypadku tego rodzaju długości spódnicy najlepiej sprawdzą się długie kozaki za kolano z szerszą cholewką. Ważna zasada jest taka, że pomiędzy spódnicą a kozakami widoczny musi być jeszcze fragment ud – takie połączenie zawsze dobrze się prezentuje, ale należy unikać zbędnych zdobień i dodatków na kozakach, ponieważ nasza stylizacja może stać się zbyt tandetna.

Czy do spódniczki mini można założyć również krótkie kozaki? Oczywiście, że tak. Świetnie sprawdzą się klasyczne botki na słupku, a także znacznie bardziej masywne kozaki na grubszej podeszwie – taki zabieg sprawi, że nasza noga będzie wydawać się jeszcze szczuplejsza i drobniejsza. Dotyczy to każdego fasonu spódniczki zarówno wąskiej, jak i trapezowej, a nawet plisowanej, których szeroki wybór znajdziemy na https://wearmedicine.com/k/ona/odziez/spodnice.

Długie spódnice i kozaki

Zima to także dobra pora na długie i zwiewne spódnice. Jakie dobierać do nich kozaki? Długa plisowana spódnica będzie świetnie komponować się zarówno z długimi, jak i krótszymi kozakami, a nawet botkami. Można pozwolić sobie na szpilkę, słupek, a także masywne buty na grubszym traperze – wszystko zależy od pozostałych dodatków. Zwiewne spódnice świetnie wyglądają w połączeniu z butami zamszowymi. A na co możemy sobie pozwolić w przypadku spódnic midi? Nie obowiązuje nas tutaj zasada, że między spódnicą a kozakami musi być widoczny fragment ud – wprost przeciwnie – nasze ulubione muszkieterki czy oficerki mogą chować się pod spódnicą, ale równie dobrze będą komponować się wąskie kozaki do połowy łydki oraz botki.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *