Posted By unikart Posted On

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ DOM DREWNIANY

 

Nie jest tajemnicą, że konstrukcje drewniane są od wieków szeroko stosowane w większości krajów Europy. Nawet po odkryciu innych pozornie bardziej zaawansowanych materiałów, takich jak stal, cegła, czy beton, drewno pozostaje najbardziej preferowanym materiałem w budownictwie na całym świecie. Niektórzy właściciele domów twierdzą, że kochają drewno, ponieważ jest to najtańszy materiał; inni twierdzą, że koszty budowy są niezwykle przystępne. Prawda jest taka, że ten naturalny surowiec posiada wiele niezwykłych zalet, które sprawiają, że domy drewniane całoroczne to doskonały wybór. Co jeszcze warto wiedzieć o tych niesamowitych konstrukcjach? Oto najważniejsze cechy domów z drewna:

  1. Dom z drewna jest korzystny dla zdrowia

Drewno jako jedyny materiał budowlany ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Zdrowie fizyczne głównie bierze się z tego, że drewno nie emituje dwutlenku węgla oraz ułatwia oddychanie dzięki mniejszej wilgoci. Natomiast, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne to naturalny zapach i faktura drewna działa kojąco i uspokajająco na układ nerwowy – obniża tętno, ciśnienie krwi i zmniejsza poziom stresu, poprawiając tym samym ogólne samopoczucie.

  1. Dom z drewna jest ekologiczny

Ochrona środowiska jest obecnie najważniejszym aspektem we wszystkich krajach i branżach. Dlatego, firmy budowlane skłaniają się ku zrównoważonym, odnawialnym i przyjaznym dla środowiska materiałom budowlanym. Drewno idealnie pasuje do tego rysunku. Przede wszystkim, drewno jest jedynym materiałem konstrukcyjnym neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla – pochłania dwutlenek węgla z atmosfery. Ponadto, ten naturalny surowiec idealnie nadaje się do recyklingu i biodegradacji.

  1. Dom z drewna jest niezwykle trwały

Domy drewniane zaprojektowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii są niezawodne i trwałe. Prawda jest taka, że żaden inny materiał nie dorówna unikalnym właściwościom drewna, takim jak sprężystość, trwałość, stabilność, a także wytrzymałość. Ponadto, drewno posiada zdolność do pochłaniania wstrząsów, co oznacza, że drewniane domy mogą wytrzymać trzęsienia ziemi o niskiej intensywności lub lekkie tornada.

  1. Dom z drewna jest szybki w budowie

Budowa domu z drewna jest tak łatwa, że ​​może być on zbudowany już w kilka tygodni. A nawet więcej – możesz zbudować go samodzielnie, pod warunkiem, że masz podstawowe umiejętności konstrukcyjne i odpowiednie narzędzia do pracy. Jest to możliwe, ponieważ drewno to niezwykle lekki i elastyczny materiał. Prawda jest taka, że możesz mieć gotowy dom drewniany na swojej działce już w 4 tygodnie. Oczywiście, czas zależy od ilości pięter, pokoi i dodatkowych elementów, takich jak taras, czy garaż.

  1. Dom z drewna jest tani

Budowa domów drewnianych jest niezwykle przystępna cenowo. Samo drewno jest znacznie tańsze niż inne materiały budowlane. Duży wpływ ma na to fakt, że ten naturalny surowiec jest ogólnodostępny. Ponadto, można wykorzystać materiał drewniany z recyklingu, a łatwość montażu sprawia, że wymagany jest mniej wykwalifikowany, a zarazem tańszy zespół. Zatem nic dziwnego, że drewno jest najbardziej opłacalnym materiałem budowlanym.

Bez dwóch zdań domy drewniane to niezwykle stabilne i mocne konstrukcje. Po tym jak poznałeś zalety domów z drewna już wiesz, dlaczego budynki z tego materiału są godne uznania. Można śmiało powiedzieć, że nie ma lepszego materiału na dom niż drewno, które dodatkowo zachęca do tworzenia szczęśliwego i zdrowego środowiska do życia.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *