Posted By unikart Posted On

Sypialnia w stylu boho? Dobierz do niej idealną pościel!

Sypialnia jest dla każdego z nas pomieszczeniem o wyjątkowej, intymnej atmosferze. Z przyjemnością udajemy się tam na zasłużony odpoczynek, który poprawia nam samopoczucie i sprawia, że możemy zebrać siły na kolejny, ciężki dzień w pracy czy w szkole. Nic więc dziwnego, że każdy z nas aranżuje sypialnię tak, by była jego osobistym królestwem. Poświęcamy wiele czasu i uwagi na dobranie odpowiednich dodatków i skomponowanie detali. Obecnym hitem w aranżacji sypialnianych wnętrz stał się styl boho. Czym się on wyróżnia i jak dobrać do takiej sypialni idealną pościel?

Co wyróżnia sypialnię w stylu boho?

Mówiąc o stylu boho, można określić go jednym sformułowaniem: swobodna nonszalancja. Można powiedzieć, że na pierwszy rzut oka, styl boho nie powala swoją nowoczesnością, jednak z drugiej strony zachwyca artyzmem i kompozycją. Elementy, które wydawać by się mogło, że do siebie nie pasują, w sypialni w stylu boho, tworzą perfekcyjnie dobraną całość. Taka sypialnia z pewnością wyróżnia się tym, że zastosowano w niej naturalne kolory, które sprawiają, że całe wnętrze wygląda na niezwykle ciepłe i przytulne. Co więcej, sypialnia boho nie ogranicza się do wykorzystywania podczas dekoracji jednego materiału. Bogactwo form i faktur, jest więc jej znakiem rozpoznawczym. Można powiedzieć, że styl wnętrzarski boho, nawiązuje nico do stylu francuskiej cyganerii – artystów, żyjących wiecznie w drodze, którzy wolni byli od panujących zasad i obowiązujących norm społecznych. Mimo wszystko styl boho na dobre zagościł w naszych sypialniach, więc warto wiedzieć, jak dobrać do niego idealną pościel.

Jaka pościel będzie idealnie pasować do sypialni w stylu boho?

Wspomniane już zostało, że styl boho to przede wszystkim nawiązanie do wolnej i niczym nieskrępowanej przyrody. Wobec tego, pościel powinna charakteryzować się przede wszystkim ciepłymi barwami i być wykonana z kory lub flaneli. Materiały te cechuje niezbyt gładka faktura, co idealnie podkreśli artystyczny nieład w tego typu sypialni. Świetnym rozwiązaniem może być pościel w dmuchawcemotywy roślinne są zawsze wysoko pożądane podczas urządzania wnętrza sypialnianego w stylu boho. Idąc więc tym tropem, kolejnym perfekcyjnym dopasowaniem może być pościel w słomęTego typu wzór będzie -w pozytywnym znaczeniu- potęgował artystyczny nieład i jeszcze bardziej podkreśli przywiązanie do natury. Oczywiście świetnie mogą sprawdzić się również pościele całkowicie gładkie, bez żadnych wzorów, jednak to modele z motywami roślinnymi, będą idealnie się w takiej sypialni komponować.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *