Posted By unikart Posted On

Przenośniki kubełkowe — charakterystyka i sposób działania

Nowoczesne przenośniki kubełkowe są powszechnie wykorzystywane w zaawansowanych technologicznie procesach produkcyjnych. Jest to bowiem specjalistyczne urządzenie do bliskiego transportu materiałów sypkich, ziarnistych i w kawałkach. W ten sposób będziemy mogli z łatwością przenieść znaczną ilość danego surowca na wyższe poziomy. A co jeszcze warto wiedzieć o przenośnikach kubełkowych?

Przenośniki kubełkowe — charakterystyka i sposób działania 

Przenośniki kubełkowe to trwałe rozwiązanie charakteryzujące się dużą wydajnością i bezawaryjnością. Podstawowym elementem tej konstrukcji są szczelne kubełki, do których możemy załadować wybrany materiał. Wspomniane kubełki są przytwierdzone do specjalnych taśm lub łańcuchów, za pomocą których są przemieszczane ruchem ciągłym pulsującym w jednym kierunku, najczęściej pionowo z dołu do góry. Na końcach konstrukcji znajdują się koła kierujące, jedno z nich jest napędzane, a drugie napinane. Natomiast sam załadunek kubełków odbywa się poprzez nagarnianie, zasyp i zaczerpywanie, a ich opróżnianie polega na wychyleniu kubełków pod odpowiednim kątem.

Przenośniki kubełkowe — zastosowanie

Przy pomocy przenośników kubełkowych możemy transportować różnego rodzaju materiał sypki. Jednak pamiętajmy, że przenoszony materiał nie może przekraczać podanych przez producenta wartości. Dlatego przed załadowaniem przenośnika kubełkowego, powinniśmy sprawdzić takie parametry danego surowca jak:

  • wilgotność
  • gęstość usypowa
  • zanieczyszczenia słomiaste
  • wymiar cząstek
  • usyp naturalny

Co ważne przenośniki kubełkowe świetnie sprawdzą się w transporcie ziaren kukurydzy, nasion roślin strączkowych i oleistych, czy produktów paszowych. Dlatego taki przenośnik może z powodzeniem znaleźć zastosowanie w skupach zbóż, paszarniach, czy w browarach.

Przenośniki kubełkowe — zalety

Nowoczesny i dobrze zaprojektowany przenośnik kubełkowy znacznie usprawni naszą pracę oraz zwiększy wydajność i bezpieczeństwo w danym zakładzie. Warto podkreślić również, że dobrej klasy przenośniki są wykonane z wysokiej jakości blachy ocynkowanej, a konstrukcja modułowa pozwala na dowolne dopasowanie urządzenia do każdego ciągu technologicznego. Natomiast jeśli chcemy jeszcze bardziej usprawnić produkcję, to możemy zaopatrzyć się także w profesjonalne przenośniki taśmowe, które pozwolą zaoszczędzić czas i zredukować koszty pracy.

Zatem przenośniki kubełkowe to rozwiązanie przeznaczone do nowoczesnych zakładów produkcyjnych, które umożliwia wygodne i efektywne transportowanie materiałów sypkich. Ponadto takie przenośniki są proste w montażu i obsłudze, dzięki czemu będziemy mogli szybko je zaadaptować do każdych warunków.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *