Posted By unikart Posted On

Projekty domów z garażem – wybuduj idealne miejsce dla siebie i swojej rodziny

Budowa domu tak naprawdę rozpoczyna się już na etapie wyboru projektu. Od tego momentu całe nasze życie przez najbliższe kilka miesięcy będzie toczyło się wokół wznoszonej konstrukcji. Właśnie dlatego to takie ważne, by już od początku mieć określone oczekiwania względem budowli. Szczególnie dotyczy to garażu. Wybór projektu to idealny moment, by podjąć decyzję, czy chcemy dom z garażem, a jeśli tak, to w jakiej formie. Wyróżniamy bowiem nie tylko garaże jedno- czy dwustanowiskowe, ale także w bryle budynku, w piwnicy oraz oddzielnie. W tym artykule podpowiemy Ci, na co się zdecydować.

​Projekty domów z garażem – czyli wygoda i bezpieczeństwo domowników

Nie da się ukryć, że projekty domów z garażem cieszą się największą popularnością w grupie osób zmotoryzowanych. Każdemu posiadaczowi samochodu zależy na bezpieczeństwie mienia. Jeśli auto stałoby na ulicy, ktoś mógłby je ukraść lub zniszczyć. Wandali nie brakuje, ale pewne szkody mogą być nieumyślne. Najczęściej wyrządzają je niedzielni kierowcy. Dużym zagrożeniem dla samochodu są także niesprzyjające czynniki atmosferyczne, jak silny wiatr, śnieg czy deszcz. Garaż chroni nasze mienie, dlatego możemy być spokojni o stan auta.

Dom z garażem oferuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort. Kierowcy docenią go szczególnie zimą, gdy nie będą musieli odśnieżać samochodu, a także wsiadać do jego zimnego wnętrza. Latem również możemy cieszyć się z posiadania garażu, ponieważ auto nie będzie wystawione na ekspozycję na słońce. Poza tym samochód trzymany w garażu nie jest aż tak narażony na zanieczyszczenia.

​Projekty domów z garażem jedno-, dwu- czy trzystanowiskowym?

Jeśli już wiesz, że projekty domów z garażem to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, czas rozejrzeć się za dostępnymi rozwiązaniami. Garaże mogą być jedno-, dwu-, a nawet trzystanowiskowe. Projekty domów z garażem jednostanowiskowym są popularne głównie wśród singli i rodzin dysponujących tylko jednym autem. Mimo niewielkiej przestrzeni, pomieszczenie może służyć nie tylko do parkowania samochodu. Wiele osób przeznacza pozostałe miejsce na przykład na narzędzia. Dla osób posiadających więcej niż jeden pojazd lepszym wyborem okażą się projekty domów z garażem wielostanowiskowym. Decydując się na nie, unikniemy kłótni, kto danego dnia zajmie miejsce postojowe pod dachem, a kto musi szukać parkingu w pobliżu. Wygodny garaż dwustanowiskowy będzie umożliwiał domownikom łatwy dostęp do wszystkich aut.

​Projekty domów z garażem w bryle domu, piwnicy i oddzielnie

W pracowniach projektowych dostępne są różne projekty domów z garażem. Dla tych, którzy dysponują dużą przestrzenią, najlepszym rozwiązaniem będzie garaż oddzielny. Co prawda wejście do niego będzie wymagało wyjścia z domu, co jest szczególnie kłopotliwe zimą, ale domowników nie będą budziły dobiegające z niego hałasy. Dobrym rozwiązaniem na wąskie działki są projekty domów z garażem w piwnicy. To gwarancja utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu garażowym. Jeśli zaś komuś zależy na tym, by garaż znajdował się w bryle budynku i tworzył z nią spójną całość, powinien obejrzeć projekty dostępne w internecie, na przykład na stronach takich jak https://pracownia-projekty.dom.pl/tag-projekty_domow_jednorodzinnych_z_garazem_dwustanowiskowym.html. Dostępne są tam ciekawe rozwiązania dla inwestorów, którzy dysponują nieco większą przestrzenią. To dowód na to, że projekty domów z garażem nie muszą być nudne i mogą zaskoczyć nietuzinkową stylistyką. Wystarczy wybrać opcję, która najbardziej będzie odpowiadać nam estetyką, a przy tym okaże się funkcjonalna.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *