Posted By unikart Posted On

Okulary korekcyjne dla początkujących. Co warto wiedzieć przed zakupem swojej pierwszej pary?

Wiadomość o posiadanej wadzie wzroku i konieczności noszenia na co dzień okularów może nieźle wytrącić z równowagi każdego, kto do tej chwili cieszył się wolnością i życiem bez ograniczeń. Nie warto jednak martwić się na zapas – noszenie okularów nie musi być bowiem ani problematyczne, ani ograniczające! W wielu przypadkach może natomiast odmienić na lepsze jakość naszego życia, a nawet poprawić wizerunek. Klucz do sukcesu tkwi jednak w zakupie odpowiednich okularów korekcyjnych. Jak je wybrać – o tym powiemy poniżej!

Jakie okulary korekcyjne warto wybrać na początek?

Dla osób początkujących, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z korekcją wzroku, zalecane są klasyczne okulary. Nie należy zamiast nich sięgać po soczewki, gdyż jest to rozwiązanie polecane do wyboru raczej na dalszym etapie, kiedy z różnych powodów okaże się, że okulary jednak nie spełniają naszych oczekiwań. Okulary są najbardziej klasycznym, prostym w obsłudze i mało problematycznym rozwiązaniem, które ma szansę dobrze sprawdzić się praktycznie u każdego. Mogą je nosić zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci, młodzież oraz seniorzy.

Po okulary należy koniecznie udać się do okulisty, który dobierze właściwe ich parametry, w oparciu o specjalistyczne badanie wzroku. Z receptą należy natomiast wybrać się do profesjonalnego salonu optycznego i zająć się najprzyjemniejszą częścią nowej przygody – poszukiwaniem odpowiednich oprawek. Należy dobrać je do osobistych potrzeb – oprawki powinny pasować kolorystycznie do naszej urody, a kształtem i rozmiarem do wielkości i kształtu naszej twarzy. Okulary korekcyjne możemy także zamówić przez internet i dzięki temu prostemu trikowi sporo zaoszczędzić na ich zakupie.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pierwszej pary okularów?

Okulary korekcyjne składają się z dwóch elementów – tworzą je szkła korekcyjne i oprawki. Szkła muszą posiadać odpowiednie parametry, dzięki którym zapewnią nam właściwą ostrość widzenia oraz będą w stanie skutecznie skorygować wadę wzroku. Oprócz standardowych szkieł, w sprzedaży dostępne są także szkła wyposażone w specjalne powłoki. Bardzo popularnym wyborem są szkła wyposażone w tzw. antyrefleks, które idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Osoby pracujące przy komputerze mogą postawić także na specjalne szkła z powłoką redukującą szkodliwe światło niebieskie.

Jeśli natomiast chodzi o same oprawki, mogą być one wykonane z różnych materiałów. Dużym zainteresowaniem wśród osób na co dzień noszących okulary cieszą się oprawki z tworzyw sztucznych, powszechnie nazywane plastikowymi. Wykonane na ich bazie okulary korekcyjne są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także lekkie i komfortowe w noszeniu. Swoich zwolenników mają także cienkie oprawki metalowe, które wiele osób traktuje jako swoistą, codzienną biżuterię. Oprawki metalowe, z uwagi na swoją dość cienką konstrukcję, są także bardziej dyskretne. Miłośnicy ekologicznych trendów mogą natomiast postawić na oprawki drewniane, które prezentują się w ciekawy, niebanalny sposób oraz są przy tym wygodne i lekkie w noszeniu.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *