Posted By unikart Posted On

Maść konopna w Farmacji

Maść konopna to preparat do stosowania miejscowego wykonany z oleju konopnego o pełnym spektrum działania oraz innych składników. Jego głównym przeznaczeniem jest pomoc w zwalczaniu chorób skóry, takich jak neurodermitis czy łuszczyca, ale sprawdza się również w przypadku wyprysków i trądziku. Maść konopna może przyspieszyć proces gojenia się ran i ma właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają ból spowodowany zarówno urazami, jak i zapaleniem stawów.

Będąc naturalnym produktem zawierającym zarówno CBD (kannabidiol), jak i CBG (kannabigerol), maść konopna może być stosowana w leczeniu stanów zapalnych skóry związanych z chorobą Crohna. W rzeczywistości, badania wykazały, jak zmniejszyła ona stan zapalny u myszy cierpiących na tę chorobę. Wyniki badań wykazały również, że maść konopna pomaga w leczeniuwrzody, które zwykle występują u pacjentów z chorobą Crohna.

Ludzie, którzy mają HIV/AIDS mogą również korzystać z maści konopnej.

Pomaga ona zmniejszyć podrażnienia skóry związane z tym schorzeniem, łagodząc ból, zaczerwienienie i uczucie swędzenia. Dla tych osób bardzo ważne jest utrzymanie optymalnego stanu zdrowia skóry, ponieważ otwarte rany mogą ulec zakażeniu i powodować dalsze problemy.

Kannabinoidy obecne w oleju konopnym działają jak środki przeciwzapalne, co czyni je przydatnymi w leczeniu zapalenia stawów. Ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i uspokajające pomagają pacjentom zmniejszyć ból i lepiej spać w nocy. Mogą one być korzystne dla osób cierpiących na osteoporozę, jak również.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, maść konopna jest stosowana nie tylko nado celów skórnych, ale także do leczenia neurodermitis i łuszczycy. Ta ostatnia jest zaburzeniem autoimmunologicznym, które powoduje, że białe krwinki przez pomyłkę atakują zdrowe komórki skóry. Prowadzi to do pojawienia się czerwonych i łuszczących się plam na różnych częściach ciała, takich jak łokcie, kolana i skóra głowy. Maść konopna działa na dwa sposoby, jeśli chodzi o leczenie łuszczycy: przyspiesza tempo obrotu komórek skóry i spowalnia produkcję komórek skóry, które powodują stan zapalny.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *