Posted By unikart Posted On

Czym są widłonogi i dlaczego warto je znać?

Czy słyszałeś kiedyś o widłonogach? Te małe planktonowe i słodkowodne skorupiaki najczęściej zasiedlają oceany a także wykazują wiele właściwości prozdrowotnych. Występują wszędzie tam, gdzie jest wilgoć bądź woda. Dzięki temu, że z widłonogów możliwe jest pozyskiwanie niezwykle cennego oleju morskiego, możemy korzystać z ich bogactwa i wspomagać swoją dietę w cenne witaminy i mikroelementy. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem.

Widłonogi – co to takiego?

To maleńkie skorupiaki, które znajdziemy w północnym Atlantyku. Żywią się one mikroalgami, które – wraz z innymi mikroorganizmami – odpowiadają za niemal całą produkcję kwasów omega-3 w morzach. Są niezwykle odporne na ekstremalne warunki polarne. Ten zooplankton, stoi u podstawy piramidy pokarmowej, dlatego z powodzeniem można je nazwać motorem ekosystemu Morza Norweskiego.

Jak powstaje olej z widłonóg?

Widłonogi są odławiane, gdy gromadzą się tuż przy powierzchni oceanu, wyłącznie w okresie od kwietnia do sierpnia. By zachować ich świeżość, należy je błyskawicznie zamrozić od razu na pokładzie statku.

Następnie w przetwórni zawarte w widłonogach lipidy są delikatnie ekstrahowane, nie stosując przy tym żadnych enzymów czy wysokiej temperatury, a także niebezpiecznych dla zdrowia substancji.

Gdzie znajdziemy ten olej?

Wyjątkowe właściwości oleju znajdziemy w produkcie CalanOil będącym absolutnie wyjątkowym suplementem na polskim rynku. Suplement ten występuje w formie tabletek do stosowania trzy razy dziennie.

Olej z widłonogów pozwala na:

  • Wzmocnienie i regulację pracy serca i układu krwionośnego
  • Zmniejszenie ryzyka powstawania miażdżycy oraz ograniczenie powstawania cukrzycy typu 2
  • Zyskanie dodatkowej dawki energii, pobudzającej do pracy nasz metabolizm
  • Wzmocnienie odporności w tym na bakterie i wirusy
  • Wzmocnienie kości, pracy mózgu i przeciwdziałania depresji a także
  • Dzięki zawartości kwasów omega-3 pozwala na zachowanie koncentracji.

Pozytywne działanie oleju potwierdzają liczne badania prowadzone przez producenta – Arctic Marine Health Products.

Comments (0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *